BONACURE CP MOISTURE KICK CONDITIONER 200 ML

1,200 ден

Регенератор специфично  формулиран за сува, кршлива или кадрава коса.  Кремастиот регенератор нежно ја навлажнува и ја уредува нормалната до сува коса која е кршлива и склона кон разлетување. Збогатен со глицерол, регенераторот ја надополнува влагата и спречува дехидрација, создавајќи лесно, навлажнето чувство кое трае до 48 часа. Регенераторот ја подобрува еластичноста  и управливоста. Бестежинската формула со вегански кератин и хидратантен глицерол ја враќа природната рамнотежа на влагата на косата и ја измазнува површината на косата за здрав изглед и чувство.

Нчин на употреба: нанесете на коса исушена со пешкир по шампонирањето и оставете да делува 2 минути. Исплакнете темелно.

Опис

 Интензивен регенератор  за секојдневна употреба , идеален за хидратација на  нормална до сува и кршлива коса.