OLAPLEX BOND SMOOTHER No.6 100ml

1,890 ден

Крема што не се плакне- Инстант крема за измазнување на косата.

Категорија:

Опис

КРЕМА што не се плакне – за ИНСТАНТ ИЗМАЗНУВАЊЕ НА КОСАТА!!!

Концентрирана, патентирана формула која што:
Инстантно ја измазнува кутикулата на влакното правејќи ја косата супер мазна и сјајна!Одлична за сите типови на коса, но пред се препорачана за фарбана и хемиски третирана коса. Ја зајакнува и хидрира косата.
Го скратува времето потребно за сушење, го елиминира електрицитетот и ја прави косата отпорна на прекршување и влага дури и до 72 часа! Ја заштитува бојата и не е агресивен. 

Начин на користење:
Се нанесува мала количина од концентрираниот производ на мокра или сува коса и тоа по средината или краевите, се расчешлува и се стилизира по желба.