OLAPLEX BOND OIL NO.7 – 30ml

1,890 ден

Новиот Olaplex Bond Oil No.7 – Тајната состојка за свилена, мазна, мека и сјајна коса.
Обновува, заштитува и зајакнува.

Категорија:

Опис

Високо концентрирано, безтежинско репаративно масло за стилизирање.
Драматично го зголемува сјајот, мекоста и интензитетот на бојата на косата. Го намалува електрицитетот, овозможува заштита од топлина до 450°.
Клучни продобивки од Olaplex bond oil no.7 :
*Ја поправа оштетената и сува коса
* Ја зајакнува и штити структурата на косата
* Го враќа здравиот изглед и текстурата на косата
* И дава максимален сјај на косата
* Ја остава мека и лесна за чешлање
Се нанесува мала количина од маслото на влажна или сува коса. Не се плакне.