ESSENTIAL PURIFYING LOTION 12x7ml

2,400 ден

Прочистувачки лосион-ампули за сув или мрсен првут.

Категорија: , таг

Опис

Прочистувачки лосион-ампули за сув или мрсен првут.
Нежно, но длабоко го прочистува скалпот, спречува појава на првут, ја подобрува состојбата на скалпот и ја нормализира микробната флора на скалпот.
Збогатени со активни состојки како што се Пирокстон Оламин, Лимот и Бергамот.
Идеални за чуствителен скалп.
После миењето на косата со шампон, се нанесува на скалпот и нежно се масира се додека целосно не се апсорбира. Не се плакне.