EIMI CURL SHAPER 200ml

1,090 ден

Гел – крем за дефиниција на виткана коса.

Опис

Гел – крем за дефиниција на виткана коса.
Звогатен си Nourishing Complex, екстракт од пченични трици и масло од јојоба,
Помага да и се даде девиниција  и контрола на витканата или брановидна коса, има анти-фриз ефект. Ја остава косата 72 часа, дефинирана, мека, подобро управлива, жива, витална и сјајна.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се нанесува рамномерно на косата и се остава косата да се исуши природно или со дифузер.