DETOX SHAMPOO 250ML

990 ден

Двофазен шампон за темелно чистење и за детоксикација на косата која го останува вишокот на себум.

Категорија:

Опис

Двофазен шампон за темелно чистење и за детоксикација на косата која го останува вишокот на себум.Веганска формула без силикони со уникатна суштинска хранлива Manicouagan глина и пилинг од кокосови снегулки .Освежителна енергична формула со цитрусен мирис .Создаден за сите видови машка коса и кожа на скалпот ,ја олеснува управливоста на косата и ја омекнува.Снегулките од кокосова кора ја активираат микроциркулацијата на скалпот додека нежно масираат.Manicouagan глината содржи железо ,калциум,натриум,калиум и цинк.Ги отсранува вишокот на маснотии и остатоци од тврда вода .Формулиран со 80% природни состојки.
Масирајте мала количина на влажна коса и скалп и темелно исплакнете .Не се препорачува за секојдневна употреба.