CARE KIDS SHOWER GEL & SHAMPOO (250ml)

590 ден

2 во 1 шампон и купка специјално дизајниран за нега надетска кожа и коса.

Категорија: , ,

Опис

Професионален шампон, специјално дизајниран за деца.  Специјално формулираниот шампон и гел за туширање 2-во-1 е дерматолошки тестиран и е многу благ и нежен за косата и кожата. Со внимателно одбрани состојки кои не предизвикуваат иритација, без СЛЕС и има мирис со неалергенски парфем.

Активни состојка:

*Глицеринот – состојка за хидратација и обновување која природно се наоѓа во нашето тело, помага да се врати нормалната рамнотежа и хидратација.

*Пантенол – исто така наречен провитамин Б5 кој помага да се привлече вода и да се задржи. Ја навлажнува косата и скалпот оставајќи ја косата силна и здрава.