BONACURE CP TIME RESTORE TRETMENT MASK Q10+ 200 ML

1,400 ден

Третманот со глина  е формулиран со брилијантен комплекс против стареење за долга, зрела коса. Маската од глина содржи Vegan Care Complex, кој вклучува веганска кератин алтернатива и Q10+ за ефект против стареење. Напредната формула со Time Restore Complex веднаш ги намалува видливите знаци на стареење, како што се досадна и непослушна коса, а истовремено ја стимулира природната синтеза на кератин на косата. Зајакнувачката маска со текстура на глина ја подобрува еластичноста и виталноста. Остава чувство на влажност на косата до 48 часа.  Исто така, има антиоксидативно дејство и ја штити косата и скалпот од надворешни агресори. Резултат: подмладена коса со повитален изглед која се чувствува мека и здрава.

Начин на употреба:Се ненесува на коса и скалп, исушена со пешкир по шампонирањето и оставете да делува 10 минути.Потоа исплакнете темелно.

Категорија: , ,

Опис

Интензивна маска  која длабински ја храни зрелата и кревка коса.