ALL SOFT ARGAN-6 HAIR OIL 111 ML

1,940 ден

Redken’s All Soft Argan-6 Oil e масло за нега и хидратација на сува и кршлива коса.Масло формулирано со арганово масло и омега 6  овозможува шест неверојатни намени за лекување на сува коса и за постигнување свиленкаста мекост. Ова масло за коса ја одржува есенцијалната рамнотежа на влага во косата додека обезбедува  мекост, длабоко кондиционирање и трајна еластичност на косата.Интензивно ги храни сите типови коса. Обезбедува 15 пати повеќе хидратација кога се користи со All Soft шампон и регенератор .

Може да се користи како:

*прајмер за коса пред шампонирање,

*пред да ја фенирате косата како средство за заштита од топлина,

*откако ќе ја исушите за мазна коса,

*на сува коса за да подобрување на сјајот,

*како додаток во третмани за омекнување на косата,

*преку ноќ како длабок третман за кондиционирање на косата.

 

Опис

 Маслото за коса Арган-6 содржи арганово масло збогатено со омега-6 за да ја навлажнува и  негува сувата, кршлива коса.