ORO THERAPY ORO PURO MASK 1000ml

1,290 ден

Маска збогатена со микроактивно злато, арганово масло, УВ заштита и слатко циперусово масло.

Категорија: , таг

Опис

Маска збогатена со микроактивно злато, арганово масло, УВ заштита и слатко циперусово масло, ја расплеткува омекнува и потхранува косата, правејќи ја свиленкава сјајна и разиграна, а притоа го елиминира frizz ефектот.
Oro Therapy разви иновативни формулации кои комбинираат анти-старосни и осветлувачки својства на златото со антифризните и хранливи својства на аргановото масло. 24К злато ја остава косата брилијантна и полна со сјај, со неверојатна бестежинска акција против старост. Аргановото масло ја штити, осветлува, храни и ја зајакнува косата.
Витаминот Е е моќен антиоксиданс кој помага во борбата против стареењето и ја штити косата од слободни радикали. Дава мекост и волумен на косата што ја прави мазна и лесна за чешлање.
Се нанесува на мокра коса на врвот и должината се остава 3-5мин и се плакне.