INEBRYA STYLE-IN SALT SPRAY 200ML

790 ден

Спреј за текстура на коса со морска сол

Категорија: ,

Опис

Идеален спреј за создавање на ефект сличен на оној после бањање во морска вода, во секое време од годината. Во текот на летото испрскајте ја косата исушена со пешкир и оставете ја да се суши природно.

Ја подобрува текстурата и на коренот и на влакното на косата без да ја натежне косата.

Начин на употреба: Распрскајте го производот рамномерно на сува или со пешкир исушена коса, масирајте и исушете природно или со дифузер.