ICE CREAM KERATIN RESTRUCTURING SERUM 100ml

990 ден

Реструктуирачки серум за коса со кератин за оштетена и хемиски третирана коса.

Категорија: , таг

Опис

Инстант реструктуирачки серум со кератин, идеален за сува, боена и хемиски третирана коса. Ја смирува косата и ја прави свиленкасто мека и сјајна. Збогатен со хијалуронска киселина и керамиди, ги реконструира микро фрактурите и другите несовршености на структурата на косата со тоа што ги обвиткува кутикулите со заштитен слој и ја остава косата деисциплинирана и ја контролира влажноста на косата.