EKSPERICENCE SCALP COMFORT LOTION 12x7ml

3,100 ден

Лосион кој помага во спречување на стареењето на скалпот и косата.

Категорија: ,

Опис

Лосион со аквамарис комплекс и бисаболол.
Дериватите на силиконите помагаат во спречување на стареењето на скалпот и косата.
Косата се мие со Dermo Calm шампон, се просушува со пешкир и се нанесува лосионот на скалпот. Се марисе се додека лосионот не биде целосно апсорбиран. Не се измива.
Се користи 1-2 пати неделно.