B.TOXKARE CONTOURING CREAM 500ml

1,350 ден

Крем-маска која ја зголемува еластичноста, ја подхранува косата и ја хидрира.

Категорија: , таг

Опис

Ја прави косата безтежинска, ја подобрува еластичноста, ја хидрира и подхранува косата а со тоа прави подобра надворешна структура.
Активни состојки:
Хијалуронска киселина – Има способност да ја навлажни и да ја пополни слабо хидрираната коса.
Колаген – Ги корегира несовршеностите на кутикулите, давајќи и компактност и густина на косата без да ја натежне
Кератин – Ја обновува и  поправа косата, и истовремено продира во внатрешноста на влакното пополнувајќи ги уништените области на косата.