SUGARBEARHAIR WOMEN’S MULTI VITAMINS

2,490 ден

SUGARBEARHAIR WOMEN’S MULTI VITAMINS – вегански мултивитамини за целокупното здравје на Вашето тело, во пакување од 60 бомбони – за 30 дена (1 месец)

Категорија:

Опис

ЕКСКЛУЗИВНО ВО HAIRSHOP.MK
🤩Долго очекуваните 🍇ВИТАМИНИ ЗА ЦЕЛОКУПНО ЗДРАВЈЕ НА ВАШЕТО ТЕЛО 🍇

🐻 SUGAR BEAR HAIR WOMAN’S MULTI 🐻

🍓Веганска формула развиена за вашето целокупно здравје
🍓Формулирани со 16 микронутриенти за да помогнат во додаток на витамини кои можеби кај многу жени недостасуваат во препорачаната дневна исхрана.
🍓Мека и лесна за земање со природен сладок вкус на бобинки
🍓Без глутен, без желатин и млечни производи
Без вештачки засладувачи и ароми
🍓препорачаната дневна доза е две гумени мечиња на ден.

🍓Клучни состојки:
*Омега 3 извор од екстракт од семе од чиа
*Омега 3 масни киселини
*Биотин
*Витамин Д.Ц.
Витамин Д.
*Витамин Е.
*Витамин Б-2
*Витамин Б-6
*Фолна киселина
*Калциум
*Магнезиум
*Цинк