SUGARBEARHAIR HAIR CARE VITAMINS

2,490 ден

SugarBearHair Витамини за побрз раст на Вашата коса!

Out stock

Нема на залиха

Категорија:

Опис

🐻 SUGAR BEAR HAIR 🐻

вегански додаток за коса формулиран со есенцијални витамини создадени да ви помогнат да имате ЗДРАВА И ДОЛГА КОСА , НА ЗДРАВ НАЧИН 💪
❓Се прашувате кои се БЕНЕФИТИТЕ од нивното конзумирање ?
💕содржат 13 витамини и природни состојки
💕Веганска формула развиена специјално за коса
💕Направени за сите типови коса
💕 со природен сладок вкус на бобинки
💕Без глутен, без желатин и млечни производи,
без вештачки засладувачи и ароми
💕 Направено во САД
💥Клучни состојки:
✅Биотин: еден од најважните витамини што може да го земете за да го промовирате растот на косата.
✅Витамин А (палмитат): придонесува за здравјето на кожата и скалпот помагајќи да се промовира циркулацијата на кислород во крвта.
✅Витамин Ц (аскорбинска киселина): е од витално значење за вашето тело да развие колаген, што помага вашата коса да расте посилна од внатре и надвор.
✅Витамин Е: помага да се донесе доволно кислород во вашиот скалп за да се промовира здрав раст на косата. Овој богат антиоксиданс делува и како заштита од оштетување на фоликулите на вашата коса.
✅Витамин Б-6: им овозможува на фоликулите на косата да произведат поздрава коса.
✅Фолна киселина (витамин Б-9): Овој витамин активно ја поддржува клеточната делба, така што фоликулите на косата можат да произведат здрава коса.
✅Витамин Б-12: дава неверојатен поттик за раст на вашата коса
✅Пантотенска киселина (витамин Б-5): помага да се стимулира растот на косата со поддршка на природниот кератин на вашата коса.
✅Кокосово масло: Поради својата сличност со природните масла на нашиот скалп, кокосовото масло е едно од ретките масла што всушност може да ја хидрира вашата коса.