SEA FORCE LOTION 12x10ml

1,800 ден

Лосион- ампули кои го спречуваат опаѓањето на косата.

Категорија: , таг

Опис

Концентриран лосион за спречување на опаѓањето на косата.
Содржи состојки базирани на океанот и екстракт од микроалги, ја штити косата од сите стресови, особено од надворешните штетни влијанија. Ја храни, јакне и подобрува природната структура на косата.
Откако ќе ја измиете косата со Sea Force mineral шампонот, поделете ја косата на делови и нанесете ја содржината од ампулата рамномерно на вашиот скалп. Нежно масирајте се додека целосно не се апсорбира. Не се плакне.
За интензивен третман се користат – 3-4 ампули неделно во првиот месец.
Третман за одржување се користат – 2 ампули неделно во наредните два месеци.