SP BALANCE LOTION 125 ML

1,220 ден

Лосион за осетлив и иритиран скалп кој инстантно ослободува од црвенило или чешање на скалпот .

Придобивки:

• Заштитува, рехидрира и го ублажува црвенилото на скалпот

• Ја ребалансира заштитната хидролипидна бариера на кожата

• Развиена во соработка со дерматолози

• Тестирано за толеранција и ефективност на кожата на чувствителна кожа

• Формулиран со ниацинамид, познат по смирувачки и антиинфламаторни својства

Начин на употреба: Се нанесува со блага масажа на чист скалп и не се плакне. Може и да се нанесе пред фарбање на косата , кај оние што имаат проблем со иритации.

Опис

Третман во лосион за хидратација и смирување на сув и осетлив скалп.