SEMI DI LINO CURLS DEFINING CREAM 125 ML

860 ден

Крема која не се плакне за нега и дефинирање на виткана и брановидна коса.

Опис

Крем  за нега и  дефиниција на виткана коса со лесно држење. Ја заштитува косата од топлина и влажност, обезбедува дефинирани  локни без разлетување. Свилената текстура ја дефинира и поддржува природната убавина на локните. Без сулфати, парафини, парабени, SLS или минерални масла .Безбедно за фарбана и хемиски третирана  коса .

Начин на употреба: се нанесува на влажна коса и не се плакне.