MY HAIR MY CANVAS ANY WAY TEXTURE SPRAY 148 ML

1,770 ден

Вегански спреј за текстурирање што го прави без напор создавањето природни бранови, се бори со разлетувањето и обезбедува отпорност на влажност до 24 часа.Формулата со бел јаглен помага да се обезбеди долготраен стил и да се заштити косата од загадувачи.  Формулата со мешавина од кокос и шеќер додава висок сјај и обезбедува текстура, дефиниција и контрола .Со ниво на јачина 5.

Начин на употреба: Прскајте на влажна или сува коса од коренот до врвовите. Оставете да се исуши на воздух или со фен со дифузер

Опис

Вегански спреј кој обезбедува текстура и долготрајни стилови. За повеќето типови коса.