MAD ABOUT CURLS BUTTER TREATMENT 200 ML

1,300 ден

Маска за коса особено погодна за кадрава коса (3B, 3C). Маската интензивно се грижи за косата. Исто така, ја хидрира и ја храни косата. Косата се зајакнува и добива прекрасен сјај. Сите формули Schwarzkopf Mad About Curls & Waves интензивно ја зајакнуваат и хидрираат косата. Таа, исто така формира грижлив штит за вашата коса. Косата се чувствува убаво и е заштитена од кршење и од топлина до 80 ° C. Специјалниот комплекс Aquarine го спречува кршењето на косата (96% подобри резултати) и дава многу помалку расцепени врвови (94% подобрување). Третманот со путер Mad About Curls е погоден за нормална до непослушна коса со средни до груби кадрици (3B и 3C). Користете други производи Mad About Curls од линијата на Schwarzkopf Mad About Curls & Waves за оптимален резултат!

Начин на употреба: Нанесете на чиста, влажна коса. 5 до 10 минути па исплакнете внимателно.

Категорија: ,

Опис

Маска-путер за нега и хидратација на виткана коса.