KERATIN STRUCTURE HAIR MASK 175ml

430 ден

Маска за хемиски третирана коса, која во својот состав содржи кератин и амино киселини.

Категорија: , таг

Опис

Маска за хемиски третирана коса, која во својот состав содржи кератин и амино киселини кои длабоко навлегуваат во оштетеното влакно и го ревитализира, штити и зајакнува.
Кератинот е протеин со ефективно реконструирачко и обновливо дејство.
Овој елемент делува длабоко, ја обновува косата и ја враќа нејзината виталност.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.