GOLDMAN АNTI HAIR LOSS SHAMPOO 500ml

590 ден

Шампон против опаѓање на косата за мажи.

Категорија: , таг

Опис

Машки шампон за:
– за слаба коса,
– за коса на која треба да и се врати живоста и
– да и се продолжи животниот век!
Се користи за да се добие:
* погуста,
* побујна и
* појака коса.
Шампонот против опаѓање истовремено го храни влакното и коренот.
Ги штити и зајакнува фоликулите на косата и ја стимулира и индуцира пролиферацијата и синтезата на клетките.
Содржи:
– витамини,
– инозитол,
– DL-Ethylpantol и е богат со
– сулфур-аминокиселини кои ја зголемуваат видливата густина на косата за убав и младешки изглед.