CAVIAR ANTI-AGE CLINICAL DENSIFYING FOAM CONDITIONER 240 ML

2,200 ден

Нежен регенератор за волумен во пена, кој внесува бестежинска, негувачка влажност на тенката и ретка коса.Формулата со индиско цариградско грозје Amla ја зголемува влажноста и хидратацијата на косата; Црвената детелина ја подобрува дебелината и мекоста на косата за погуст изглед на косата.Клинички е докажано дека режимот обезбедува значителни подобрувања во текстурата, дебелината и целокупната состојба на косата со редовна употреба.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна коса и по неколку минути темелно се плакне.

Опис

Нежен регенератор за волумен во пена, кој внесува бестежинска, негувачка влажност на тенката и ретка коса.