CARE COLOUR SILVER MASK 150 ML

550 ден

Маска  со виолетов пигмент  за неутрализација на жолти тонови кај плава,седа и бланширана коса.

Опис

Маската  е дизајниран за  да ги неутрализира непосакуваните жолти тонови кај сива, руса и бланширана коса. Ефикасно ги отстранува несаканите жолти тонови и ја одржува убавата платинеста плава боја. Длабоко ја храни и обновува косата, дава изглед на мазна и посветла коса.

Начин на употреба: Нанесете ја маската на влажна коса и оставете да делува неколку минути, а потоа исплакнете темелно.