BONACURE SCALP GENESIS SOOTHING SHAMPOO 200 ML

900 ден

Смирувачки шампон за скалп збогатен со StemCode™ комплекс и витамин Б5. Нежно и ефикасно го чисти чувствителниот и сув скалп. Шампонот длабински детоксифицира, го ребалансира скалпот и ја обновува заштитната бариера против оксидативниот стрес и надворешната агресија. Состојки: – StemCode™ Complex: формира заштитен слој околу клетките на коренот  за да обезбеди добар раст на косата.  Витамин Б5 (добиен од Пантенол): ја смирува и одржува стапката на хидратација на косата и скалпот.

Категорија: ,

Опис

Дерматолошки тестиран шампон за смирување на иритиран и осетлив скалп.