BONACURE SCALP GENESIS ROOT ACTIVATING DENSIFYING FOAM 150 ML

890 ден

Пена за креирање на пополн изглед и волумен кај тенка и проретчена коса.Без напор, косата се подигнува со 30% повеќе волумен. Косата е 5 пати поотпорна на кршење. Пената содржи StemCode Complex, биотин и силициум диоксид. Поради овие три состојки косата е заштитена, секое поединечно влакно се зајакнува. Силика е минерал кој прави косата да изгледа пополна, со додавање на лесна текстура. 

Начин на употреба: Измијте ја косата со шампонот од истата линија Scalp Genesis од Schwarzkopf. Пред употреба, добро протресете ја конзервата .Нанесете ја пената на коса исушена со пешкир Оставете ја косата да се исуши или користете фен за коса.

Категорија: ,

Опис

Пена за креирање на пополн изглед и волумен кај тенка и проретчена коса.